התרומה הגדולה מעולם למאבק בסרטן השד

התרומה הגדולה מעולם למאבק בסרטן השדעל התרומה הגדולה מאז ומעולם למאבק בסרטן השד חתום מייסד רשת האופנה זארה אמנסיו אורטגה בסכום של 344 מיליון דולר אשר ישמשו למימון רכישת מכשירים לגלוי מוקדם של סרטן השד עבור כל בתי החולים הממשלתיים בספרד.

אמנסיו אורטגה נמצא בראש רשימת עשירי אירופה ובמקומות הראשונים בעשירי העולם כולו, וקרן הצדקה בבעלותו הודיעה כי תתרום סכום של 320 מיליון יורו למימון רכישת אמצעים טכנולוגיים לגילי מוקדם של סרטן השד, התרומה תועבר לכל בתי החולים בספרד השייכים לממשלה.

מיהו האיש?

לאחרונה טיפס אורטגה לראש רשימת עשירי העולם ועקף בכך את מוביל הרשימה הקבוע ביל גייטס, אמנם ליומיים בלבד, אך עם הון של 78 מיליארד דולר, בעלי רשת האפנה זארה נמצא במקומות הראשונים ברשימה המכובדת. אורטגה בן השמונים נחשב לנחבא אל הכלים על אף הונו ועושרו, ואינו נחשף יתר על המידה.

לעומת זאת, הוא מקפיד להמשיך בעשייה היומיומית ומסייע לצוות המעצבים של זארה בהעלאת רעיונות עיצוביים חדשים. אורטגה נולד למשפחה קשת יום ונאלץ לפרוש מהלימודים ולעבוד בחנות חולצות שם צבר את ניסיונו הראשון ובתחילת שנות השישים הקים חברה משלו בתחילה ליצור טקסטיל והמשך השיק את המותג זארה.

ההצלחה לא אחרה להגיע והחברה שדגלה בהענקה ללקוחות את מה שהם רוצים הגיעה לממדי ענק, ההצלחה הפתיעה גם אותו ולדבריו הוא תמיד התמקד בעבודה ולא בעושר.

קרן הצדקה של אורטגה

קרן הצדקה השייכת לאורטגה העבירה את התרומה הגדלה ביותר מעולם שלה עבור המאבק בסרטן השד, הקרן ממומנת מתשלומים עבור דווידנדים על החזקותיו של אורטגה בכשישים אחוזים ממניות אינדיטקס, קמעונאית האפנה הגדולה בעולם והבעלים של זארה.

הכספים, בסכום כולל של 344 מיליון דולר כבר משמשים לרכישת מכשירים לבדיקות סריקה וטיפולי הקרנה לסרטן השד בבתי החולים בגליסיה ואנדלוסיה, ובזכות התרומה, התכנית תתרחב לבתי החולים הממשלתיים בספרד כולה. הקרן נוסדה בשנת 2001 לאחר הנפקת אינדיטקס, והתרומה מהווה גידול חד בהוצאות הקרן, שבשנת 2015 עמדו על 24 מיליון אירו.

התרומה הגדולה בהיסטוריה

התרומה של קרן הצדקה מהווה את הסכום הגדול ביותר שהועבר לצורך המאבק בסרטן השד והופכת את הקרן של אורטגה לאחד מארגוני הצדקה הגדולים בספרד. אך למרות הסכום האסטרונומי שהוקצע למאבק, היקף התרומות של הקרן עדיין קטן ביחס לארגונים פילנתרופיים מובילים בעולם, כגון קרן ביל ומלינדה גייטס, שתרמה בשנה האחרונה למעלה מארבעה מיליארד דולר.

[addw2p name="homewidgets"]